Lenka Kinzlová

Lenka Kinzlová vitráže tiffany kurzy
Vitráže tiffany z cibulákových střepů
Vitráže tiffany mozaika picassiette květiny

Vítám vás na mých stránkách. Jmenuji se Lenka Kinzlová. Pocházím ze severočeských Teplic, ale od roku 2009 žiji a pracuji v Českých Budějovicích. Vystudovala jsem Andragogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a zároveň si udělala rekvalifikační kurz Umělecký sklenář – vitrážník. Sklo miluji již od dětství, ale teprve v Českých Budějovicích jsem objevila svou vášeň pro tiffany techniku, které se plně věnuji. Podívejte se do fotogalerie.

Před třemi roky jsem objevila kouzlo tvorby vitráží v kombinaci s cibulákovými střepy. Začalo to andílky a postupem času jsem začala doplňovat svou tvorbu dalšími vzory. Ve fotogalerii naleznete všechny vzory, které jsem až doposud vyrobila. Tyto vitráže většinou tvořím na zakázku. Na eshop je ani nestihnu vložit.

Kromě tiffany techniky tvořím také mozaiky ze skleněných střepů a mozaiky z porcelánových a keramických střepů. Tato technika nese jméno Picassiette. Podívejte se na ukázku mé tvorby do fotogalerie mozaiky.

Od roku 2016 pořádám workshopy tiffany techniky a také mozaiky ze skleněných střepů a také mozaiky picassiette.  Zároveň se okrajově věnuji malbě a kresbě.

V posledních několika letech jsem měla samostatné i společné výstavy s dalšími výtvarníky. Momentálně se připravuji na Open Art fest v Praze, která proběhne 26.-27.10.2024 na Výstavišti v Holešovicích.

V mém portfoliu naleznete jak drobné vitrážky, tak nástěnné vitráže a především lampy. Tvorba lamp mě velmi naplňuje. Miluji ten pocit, kdy z ploché tabulky skla se na konci procesu rozsvítí lampa. Tvořím většinou na zakázku, ale mou tvorbu můžete i zakoupit na e-shopu Bižuterie Třpyt nebo v kamenném obchodě Bižuterie Třpyt, Kněžská  11, v Českých Budějovicích.

Lampa Clematis vitráže tiffany technika
Lenka Kinzlová vitráže tiffany kurzy
Lampa tiffany technikou Housle Slavík a růže 4