Reference - Workshopy vitráže tiffany technikou a mozaiky

Včera mi Lenka Kinzlová pomohla splnit několikaletý sen. ❤️
Přála jsem si “instantní vesmír” – tedy Novascope. Našla jsem tuhle věcičku asi před třemi roky na internetu a hned jsem Lence psala, jestli ho dokáže vyrobit. Lenka tenkrát odpoveděla, že bohužel ne… jenže jí to nedalo spát a protože je prostě úžasná, dokázala to. 👍A tak když mi napsala: “už to umím”, byla jsem radostí bez sebe.
Jestli byla radostí bez sebe i ona, když jsem ji požádala, zda bych si ho mohla vyrobit sama na kurzech, které pořádá v ČB, to si nejsem jistá 😅🙄. Nikdy jsem totiž neřezala sklo a nedělala tiffany techniku!!!!
Každopádně Lenička mi včera věnovala mnoho hodin své pozornosti a trpělivosti a s jejími skvělými radami a pomocí jsem si tohle kouzlo dokázala vyrobit.
Jsem chodící důkaz toho, že Lenka je absolutně úžasná lektorka a navíc je to opravdový anděl 🪽🫶 Kdo jiný by se mnou vydržel do setmění vyrábět a stále byl usměvavý ❤️❤️❤️
Kajjka Hátleová

Novascope

Kurz byl veden velmi profesionálně a záživně. Od poutavého uvedení do základů a typů různých technik, přes praktickou ukázku základních postupů a pravidel až po finální vedení k samostatné práci a tvoření. Přístup lektora byl příjemný a přátelský, měl velkou trpělivost a ochotu. Kurz mohu jen doporučit.

Vojtěch Hrbáček

Kurz tiffany techniky

Kurzy paní Lenky Kinzlové vřele doporučuji 🙂 …. vstřícnost, ochota, trpělivost…takto bych popsala její kurzy… a hlavně mě toho mnoho naučila 😉 !

Veronika Nováková

Kurzy

Na víkendový kurz jsem přišla jako naprostý začátečník a odešla jsem s nádhernou vitrážovou tiffany lampou, přesně jak paní lektorka slibovala v popisu kurzu. Jsem naprosto nadšená a děkuji Lence Kinzlové za to, že mi pomohla skvělými radami, humorem i přátelským přístupem nahlédnout do světa skleněné krásy a vytvořit si lampu, která je teď ozdobou mého obýváku. Leni, děkuji ti moc a těším se na tvou výstavu.

Dáša Šimková

Workshop

Zúčastnila jsem se kurzu tiffany techniky i s mým hendikepem rukou. Byla jsem velice překvapena příjemným prostředím, vstřícností. Nic nebylo problém. Nakonec jsem si odnesla krásného skleněného andílka. Vřele všem doporučuji. Pokud jsem to zvládla já, jiní to zvládnou také. Děkuji Leničce Kinzlové.

Eva Prokopová

Kurz

Ve dnech 26.4.-28.4.2019 jsem se zúčastnila kurzu výroby lampy tiffany technikou
pod vedením Lenky Kinzlové. S sebou jsem měla pouze chuť vyzkoušet něco nového
a vytvořit něco krásného, ale žádnou představu o tom, jak toho docílím zrovna já.
Nejprve jsme se učili, jak zacházet se sklem. Jak jej řezat a brousit. Ale pak nám pod rukama začala, sice velice pozvolna a zcela neuvěřitelně, vznikat opravdu lampa.
Ač to nebyl nejlehčí kurz, pod laskavým vedením Lenky jsme dokázali nemožné a na
konci kurzu jsme mohli rozsvítit lampy jako z katalogu od Tiffanyho.
Ten pocit, že dokážete nemožné. Že vám pod rukama vznikne opravdu nádherné dílo.
Ten pocit je k nezaplacení. A ta celková tvůrčí atmosféra při kurzu se nedá popsat, to se musí prostě a jednoduše zažít. Lenko, děkuji.

Martina Sonnbergerová, České Budějovice

Kurz lampy

Kurz u Lenky byl ve všech ohledech perfektní. Lenka je trpělivá učitelka, která je vše ochotná vysvětlit třikrát. Z kurzu nakonec odejdete nadšení a utahaní, naplnění pozitivní energií, ale hlavně s dobrým pocitem, neboť dílo, které si odnášíte, jste vlastně udělali kompletně sami. Lenka nevede vaši ruku, ale naviguje vás. Ukáže vám, jak co dělat a nechá vás si všechno vyzkoušet. Osaháte si všechny nástroje a po chvilce si začnete být svojí vlastní rukou jistí a už se nebojíte sklo naříznout. Kurzy u ní vřele doporučuji. Pokud máte rádi usměvavé lidi a tvoření, tak je tento kurz právě pro vás.

 

Lucie Kotyzová

Workshopy

Kurz Tiffany techniky pod vedením sympatické a trpělivé paní Bc. Lenky Kinzlové probíhal v přátelském duchu v její dílně. Lenka byla velmi ochotná mně i ostatním s čímkoli poradit, pomoci či zodpovědět doplňující dotazy. Během dvou dnů jsem se toho mnoho naučila: pracovat se sklem, brousit ho, pracovat s tekutým cínem a odnesla jsem si vlastnoruční krásný výrobek, který udělal velkou radost kamarádce jako dárek. Tento kurz doporučuji jednak proto, že se naučíte něco nového a jedinečného a budete mít radost z výsledku, a také, protože ho vede opravdu skvělá a zkušená lektorka, kterou to baví.

Jana Titlová

Kurz

Kurz byl veden velmi profesionálně. Lektorka byla velmi trpělivá. Pečlivě a svědomitě mne provedla všemi úskalími techniky. Samozřejmostí byla praktická ukázka krok po kroku, jak dojít ke zvládnutí jednotlivých fází tvorby a výsledkem bylo nádherné zrcadlo, které je ozdobou mého bydlení. Moc děkuji za tento zážitek.

 

Ing. Martin Neumaier

Kurz

S průběhem, materiálovým vybavením a vedením kurzu jsem byl nadmíru spokojen. Lenka K. se nám s velkou trpělivostí věnovala a byla nám velkou oporou. Byly to tři poetické dny, plné barev…
Děkuji mockrát za tento profesionální vstup do Skleněného světa.

Tomáš Vácha

Kurzy

Zúčastnila jsem se víkendového kurzu, kde jsme vyráběli tiffany lampu. Celý kurz byl veden velmi profesionálně, přitom v přátelském duchu, lektorka Lenka nás vedla krůček po krůčku až ke konečnému výsledku, kterým byla nádherná lampa. K nám účastníkům přistupovala velmi individuálně, každému se věnovala podle jeho potřeb. Kurzy Lenky Kinzlové můžu jenom doporučit.

Hana Šteflová

Kurz tiffany techniky

S přítelkyní jsme se rozhodli, že si zkusíme nějaký výtvarný kurz a na doporučení mého otce jsme si vybrali jednodenní kurz tiffany vitráží. Byli jsme překvapeni, jak náročná to je práce, ale zároveň potěšeni přístupem paní lektorky Lenky Kinzlové. Pod jejím vedením jsme oba vyrobili drobné vitrážky, které teď zdobí náš domov. Myslím si, že jakýkoliv kurz paní Lenky můžeme s klidným srdcem doporučit.

Tomáš Neumaier

Kurzy

Před 2 lety jsem náhodou narazila na online kurz z domova „Tiffany technika, výroba vitráží, a lamp.“ To bylo poprvé co jsem se setkala s Bc. Lenkou Kinzlovou, která pro web. portál „Kurzy pro radost“ tvoření Tiffany technikou připravila.

Z Lenčiných online kurzů jsem byla naprosto nadšená. Perfektně zpracované, přehledné a skvěle vedené. Kurzy jsem si zakoupila a moje nadšení pro tiffany tvoření pokračovalo.

Když jsem zjistila, že Lenka vede osobně kurzy a workshopy ve svém ateliéru  v Českých Budějovicích – bylo rozhodnuto. Absolvovala jsem plošné vitrážky, workshop pro výrobu šestiboké lampy, a nakonec jsem si odnášela vytouženou kulatou lampu.

Workshopy v Lenčině ateliéru jsou balzám na duši. Skvělá a uvolněná atmosféra. Lenka je perfektně připravená, vysvětlí, pomůže, poradí, individuálně se každému podle potřeby věnuje.  Bonusem každého workshopu je, že Lenka jako lektorka klade důraz na to, abyste si např. lampu od A do Z vyrobili opravdu sami.

Když dokončíte práci – vidíte, jak s vámi upřímně sdílí radost.

To jsou možná maličkosti, ale v pocitu člověka, který se učí nové věci – sakra důležité.

Těším se na další setkávání a workshopy v Lenčině ateliéru. Nasáknete tam inspirací a kreativitou.  Máte možnost vidět nádherné věci vytvořené nejen tiffany technikou.

Např.  dekorace z cibulákového porcelánu, který Lenka při své tvorbě využívá jsou jedinečné.

Návštěvu ateliéru vřele doporučuji. Kurzy a workshopy jsou skvělé. Super i jako dárek.

Jitka Reindlová

Liberec

Jitka Reindlová

Kurz

Dobrý den…..chtěla bych se podělit s Vámi dalšími, kteří přemýšlíte, zda se zúčastnit kurzů Tiffanyho vitráží u Lenky K…..o vlastní zkušenosti.
Když jsem zjistila, že taková možnost tady v Českých Budějovicích je, tak jsem zajásala, ale vzápětí zapochybovala, zda to zvládnu…..Ale pokud něco opravdu chcete,  tak hurá do tohoto. Mé obavy se již po příchodu do přátelské atmosféry v ateliéru vytrácely a pod naprosto pohodovým a profesionálním vedením Lenky jsem se postupně učila, jak ta skleněná vitráž, lampa, zápich…..či co si sami vyberete, Tiffanyho technikou vzniká. To, že byste něco nedokázali nebo by vám to nešlo, od Lenky neuslyšíte. I když sklo bude praskat tam, kde by nemělo a cínování nepůjde zrovna lehce, tak to budete s úsměvem a podporou lektorky dál pokoušet, až se dílo podaří. S její pomocí vše zvládnete a výrobek si hrdě přinesete domů. A tak se těším na další tvoření a setkávání v ateliéru. Leni, děkuji a už se těším na příští tvoření!
S pozdravem Helena Bradáčová

Helena Bradáčová

Kurzy

Reference - zakázková výroba

U paní Lenky Kinzlové jsem si objednávala s nějakým odstupem času Tiffany lampu… ;o))) Obě příjemně zkrášlují můj domov, osvětlují denně mé prostory, její práce je vskutku precizní a dokonalá… ;o)))) Něžná a jemná. I dodání bylo rychlé a lampičky přišly skvěle zabalené a v pořádku.. ;o))) Nechávám si vyrobit další lampu na zakázku… mohu její práci od srdce vřele doporučit každému, ať už pro sebe nebo jako dárek pro druhé… ;o)))

Jana Horníková

Lampy

Dobrý den paní Lenko, balíček dorazil v pořádku. Moc děkuji za Vaši vstřícnost a dílka, která jsou opravdu mistrovská. Určitě se na Vás v budoucnu opět obrátím. 

Děkuji a přeji mnoho zdaru v další práci. 

Irena Doležalová

Vitrážky

Dobrý den, jsem moc spokojená, sluníčko je krásné, všichni obdivuji, určitě si ještě u vás něco objednám😃

Jana Raciková

Sluníčko

Hned mi upoutala krasna lampicka modreho motyla. Jelikoz bylo pred Vanoci, bylo rozhodnuto. Bude to darek pro jiz dospelou dceru. Ma rada prirodu a podobne veci. Byl to risk, ale me se moc libila. Nastal den D. Dcera byla nadsena, h ned si ji vystavila a rozsvitila. Nadherna prace, barva i material. Velka spokojenost a radost, tak to ma byt a o tom to je! ❤️🙂

Milena Smolíková

Lampa - motýl

Děkuji za krásnou vitráž mé kočičky a další a další krásné věcičky z Vašich úžasných rukou. Těším se na další krásné výrobky od Vás 🍀

Olga Klabečková

Kočička

Miluji andílky a cibulák. Spojení těchto mých dvou lásek jste dovedla k dokonalosti, za což Vám moc děkuji. Připojily se k nim cibulákové zápichy-kočičky. Nádhera a pohlazení po duši. Kdo se chce setkat s krásou, tak tomu vřele doporučuji.

Miroslava Křenková

Cibulákové vitráže

Dobrý den Lenicko,děkuji za krásné výrobky pro mou rodinu i mou osobu, jsou nádherné, přijměte velký obdiv, děkuji Jana.

Jana Šílová

Poděkování

Skládám velký obdiv a diky za krásnou práci.Již poněkolikáté jsem objednala,a to od malých andílků až po velké vitráže.Vždy krásná práce🙂Je vidět,že p.Lenka tvoří s láskou a❤Děkuji a vřele doporučuji.Iveta z OL

Iveta z OL

Vitráže

N. Hudečková

Lampa

Zdravím všechny, co chtějí něco zvláště pěkného. Dlouho jsem přemýšlel a nakonec padla volba na Vlka. Byla to nejlepší volba, kterou jsem udělal. Vřele doporučuji.

Aleš Urbánek

Vlk

Mám už několik výrobků od paní Kinzlové, všechny jsou nádherné. A co si cením ještě? Domluvené slovo platí, vše probíhá, jak má a je na ni spolehnutí. Za mě vřele doporučuji.

Pavla Hiricová

S Lenkou Kinzlovou se znám a sleduju její tvorbu už několik let a protože její práce se mi moc líbí, objednala jsem si postupně už plno jejích úžasných kousků . První byla cibuláková kočička a protože její výtvory z cibulákovych střípků jsou nádherné , následovaly další objednávky: cibulákové zápichy, andělíčci, překrásný podnos z cibulákovych kousků, vitráže na zeď ať už jarní s ptáčky nebo zimní dekorace s dubovými listy.Jeji tvorba je prostě úžasná, pokaždé i když si říkám, že to není možné, mě něčím novým překvapí… avšak za její stěžejní dila považuji Tiffanyho lampy, které nemají konkurenci a překvapují nápaditým designem a naprosto profesionálním a precizním zpracováním. Mít Tiffanyho lampu od Lenky Kinzlove je nejen fantastický skvost do interiéru, ale i dobrá investice, protože toto je umění, které se už nevidí…

Marcela Cesarová

Dekorace nejen z cibulákových střepů