Velké letní tvoření - workshopy tiffany techniky

1.7.-7.7.2024

 

Letní tvoření

Vitráže tiffany je webová stránka plná inspirace a informací o tvorbě vitráží tiffany technikou. Chcete začít prázdniny aktivním odpočinkem? Přijďte na naše workshopy a vyzkoušejte si tvorbu vitráží. Naučíte se vyrobit jednoduchou vitráž na jednodenním kurzu nebo se můžete pustit do většího projektu na vícedenním workshopu. Pokud hledáte výzvu, zvládnete vyrobit i šestibokou lampu za pouhé tři dny. Přijďte a objevte kouzlo vitráží tiffany spolu s námi!

Inspiraci k tvoření můžete nalézt v naší fotogalerii.

Kurzy tiffany techniky
Lampa tiffany technikou kurzy
Zrcadlo tiffany technikou
7

Ceník workshopů na letním tvoření

7

 Jednodenní workshop 1990,-

Třídenní workshop (pouze stínítko, zrcadlo, vitráž) 5530,-

Třídenní workshop stínítko s lampovou nohou 6930,-

Celý týden 9900,-

7

Tiffany technika je umělecký proces, který se využívá k vytváření nádherných vitráží a lamp. Tento proces začíná s nařezáním barevných sklíček podle předem připravených šablon. Poté jsou barevná skla pečlivě obroušena a olepena měděnou páskou.

Následuje sestavení olepených dílků skla do předem navrženého vzoru. Skleněné dílky jsou spojeny pomocí cínu. Tento proces umožňuje vytvářet složité a detailní vzory, které září krásou a barvami.

Po spojení skleněných dílků se na cínované spoje nanese patina. Tento krok přidává dojem stáří a hloubky a zdůrazňuje kontrast mezi barvami skla a tmavými spoji. Nakonec je cín ošetřen antioxidantem, což zabraňuje oxidaci cínu a zachovává dlouhotrvající krásu vitráží a lamp.

Tiffany technika není jen uměleckým procesem, je to i forma řemesla a dědictví, které předávají umělci a řemeslníci z generace na generaci. Díky své kráse a jedinečnosti se tiffany vitráže a lampy staly ikonickými kousky uměleckého dědictví, které oslavují bohatství barev a světla.

7
Tvoření vitráží tiffany technikou

Jednodenní workshop 1990,-

Třídenní workshop (pouze stínítko, zrcadlo, vitráž) 5530,-

Třídenní workshop stínítko s lampovou nohou 6930,-

Celý týden 9900,-

Studentská lampa tiffany technikou tvoření
lampy tiffany technikou tvoření

Dárkové poukazy na workshopy

můžete zakoupit na e-shopu Bižuterie Třpyt

Workshopy tiffany techniky Velkého letního tvoření

Workshopy tiffany techniky a mozaiky vedu v Českých Budějovicích na adrese Mánesova 11/3b. Ateliér se nachází v areálu Koh-i-nooru v paneláčku. Vstupujeme z Mánesovy ul. naproti administrativní budově Piano.

Když budete potřebovat další informace, kontaktujte mě.